Follow us on:

Shërbimet Konsullore - Stuttgart

Konsullata e Republikës së Kosovës në Stuttgart

Shefi i Misionit Konsullor: Imer Lladrovci, Konsull
Email: imer.xh.lladrovci@rks-gov.net

Besnik Miftaraj, Këshilltar/Konsull
Email: besnik.miftaraj@rks-gov.net

Lumturie Lipoveci, Këshilltare /Konsulle
Email: lumturie.lipoveci@rks-gov.net

Gramoz Berisha, Zëvendes Konsull
Email: gramoz.berisha@rks-gov.net

Hanife Statovci, Asistente ekzekutive
Email: hanife.statovci@rks-gov.net

Shaip Dobra, Asistent Konsullor
Email: shaip.dobra@rks-gov.net

Fehmi Koca, Asistent Konsullor
Email: fehmi.koca@rks-gov.net

Afërdita Fazliu, Telefoniste

Xhemali Luta, Vozitës
Email: aferdita.h.fazliu@rks-gov.net

Adresa:
Johannesstrasse 47b, 70176 Stuttgart

Kontakt
Tel.: +49 (0) 711 627 677-0
Fax: +49 (0) 711 627 677 29

Numri emergjent: +49 (0) 1523 733 7814

E-Mail: consulate.stuttgart@rks-gov.net  

Orari i punës:

Të Hënën deri të Premten: 09:00h deri 12:00h dhe nga 14:00h deri 17:00h

Puna me palë:
Të hënën deri të Enjten: nga 09:00h deri 16:30h
Të premten nuk punohet me palë

Festat zyrtare në të cilat konsullata është e mbyllur:
Viti i Ri: 01-02.01. 2018
Heilige Drei Könige: 06. 01. 2018
Krishtlindjet ortodokse 07. 01. 2018
Dita e Pavarësisë së Republikës së Kosovës 17. 02. 2018
Pashkët Katolike: 01.04.2018-02.04.2018
Pashkët Ortodokse: 08. 04. 2018
Dita e Kushtetutës së Republikës së Kosovës: 09. 04. 2018
Dita Ndërkombëtare e Punës: 01. 05. 2018
Dita e Evropës: 09. 05. 2018
Christi Himmelfahrt: 10. 05. 2018
Pfingstmontag: 21.05.2018
Fronleichnam: 31.05.2018
Bajrami i Madh: 15. 06. 2018
Bajrami i Vogël: 21. 08. 2018
Tag der Deutschen Einheit: 03. 10. 2018
Allerheiligen: 01. 11. 2018
Krishtlindjet Katolike: 25. 12. 2018
Rrethi konsullor përmbledh Landin Baden Würtemberg